INNE OBLICZE FIRMY

Poza działalnością gospodarczą w branży poligraficzno-reklamowej firma MEFFISTO wspiera organizację imprez sportowych i kulturalnych.

WIECZÓR Z MUZYKĄ INNĄ

Razem z zaprzyjaźnionym Ośrodkiem Działań Twórczych ŚWIATOWID oraz księgarnią muzyczną MELISSA zainicjowaliśmy cykl wieczorów muzycznych promujacych młode uzdolnione zespoły z całej Polski (w tym także z naszego regionu) pod nazwą Wieczór z Muzyką Inną.
Celem naszych wspólnych działań było przedstawienie szerszej publiczności dokonań twórców, którzy pozostają jedyną alternatywą dla idywidualnego odbiorcy, przecinemu masowej "papce medialnej".

Pierwszy z serii koncertów odbył się 27.03.2004. Był to wieczór poświęcony muzyce artrockowej i progresywnej. Zagrali: Profesor Jazzgot (Wrocław), Lavender (Wrocław) oraz jako wschodząca gwiazda polskiej sceny progresywnej - grupa Riverside (Warszawa).
Koncert ten był sprawdzianem organizacyjnym dla nas,
a także dla zespołów, które pierwszy raz wystepowały we Wrocławiu przed tak liczną publicznością z całej Polski.
Młode wrocławskie zespoły Profesor Jazzgot oraz Laveder zaskoczyły ambitną i dojrzałą muzyką tych, którzy mieli okazję słyszeć ich poraz pierwszy. Gwiazdą wieczoru była oczywiście warszawska grupa Riverside, która pierwszy raz występowała we Wrocławiu. Zespół nie zawiódł licznie zgormadzonych fanów i dał występ, jakiego dawno nie było we Wrocławiu. Doskonale wykonane kompozycje, niewidoczna więź między zespołem a publicznością sprawiły, że wszyscy obecni będą jeszcze długo wspominać ten wyjątkowy wieczór.
Mamy nadzieję, że grupa Riverside nie będzie kazała nam długo cekać na swój kolejny występ we Wrocławiu.

Kolejnym koncertem jaki zorganizowaliśmy w tej samej ekipe był występ kultowej grupy Neuma - grającej mroczną, mocną muzykę pełną psychicznego niepokoju - granie dla ludzi o mocnych nerwach ;) Towarzyszyły jej grupy Moja Adrenalina i zespół z Oleśnicy Nation. Koncert ten doszedł do skutku dzięki naszym staraniom i pomocy finansowej sponsora. Wieczór sponsorowały Browary Żywiec S.A.
Pod względem organizacyjnym i artystycznym koncert ten zaliczamy jak najbardziej do udanych. Publczność dopisała i mogła zobaczyć show, jakiego dawno we Wrocławiu nie było na koncertach

Na tym nie kończy się działalność estradowa naszej grupy przyjaciół. Po okresie wakacyjnym wracamy z nowymi pomysłami na koncerty. We wrześniu lub październiku kolejni artyści zagrają dla Was we Wrocławiu pod szyldem "Wieczór z Muzyką Inną".

Serdecznie zapraszamy !!!

MARATONY DOLNOŚLĄSKIE

Sami będąc zagorzałymi rowerzystami postanowiliśmy przyłączyć się do zaprzyjaźninej firmy rowerowej i wspomóc ją w organizaji serii wyścigów rowerów MTB o puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Seria 5 wyścigów w 5 różnych miejscach na Dolnym Sląsku na które to przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z załej Polski to niezapomniane wrażenia. Trudne trasy wymagające od startujących najwyższych umiejętności, efektowne strome zjazdy i mordercze podjazdy - oto jak prezentują się Maratony Dolnośląskie 2004 r.

Termiarz tegorocznej edycji:
• 09.05.2004 Stronie Sląskie
• 10.07.2004 Oborniki Ślaskie
• 22.08.2004 Zawonia
• 12.09.2004 Krośnice
• 25.09.2004 Sobótka

Jeśli jesteś kibicem sportów rowerowych zapraszamy gorąco do odwiedzenia jednej z edycji maratonu.

Mamy nadzieję, że na tym nie skończy się działalność naszej firmy. Zawsze się znajdzie jakaś pasja, którą należy wspierać i promować - bo przecież nie samą pracą człowiek żyje - a wspieranie tego typu akcji pozwala oderwać się od monotoni dnia codziennego i do tego daje jeszcze mnóstwo przyjemności i satysfakcji.